Nuotraukų paroda

„PO ANGELO SPARNU“

Siekdami skleisti visuomenės tarpe krikščioniškąsias vertybes ir viešinti Angelų kalvą, 2012 m. sumanėme sukurti šią dvasingumo puoselėjimo vietą pristatančią nuotraukų parodą. Šio kūrybinio darbo ėmėsi draugai ir giminaičiai, o iš Trakų rajono Trakų seniūnijos gavę Angelų kalvos viešinimui skirtą paramą, pagaminome didelio formato 44 menines nuotraukas.

Meniška ir su įkvėpimu sukurta nuotraukų paroda, atskleidžianti kalvos kasdienybę, skulptūrų grožį, mažas, bet prasmingas detales, savo kelionę po Lietuvą pradėjo 2012 m. rugsėjo 4-ąją Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčioje. Vėliau parodos eksponavimo kelias pasuko į Europos informacinį biurą, esantį Seimo III-uose rūmuose, tada į Vilniaus Šv. Jonų bažnyčią, Lietuvos Respublikos Vyriausybės rūmus, Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybą, Vilniaus Mokytojų namų Vaikų ir jaunimo meno galeriją, Vilniaus miesto savivaldybę, Trakų Užutrakio dvaro sodybą, Šiaulių arkivyskupiją ir kt.

Fodo darbų autoriai

Loreta Paškevičienė: Turbūt galima sakyti, kad fotografija – tai šeimos tradicija, nes mano tėvas – jis buvo žurnalistas – nesiskirdavo su savuoju juostiniu „Zenit“. Gyvenimas susiklostė taip, jog ir aš tapau žurnaliste, o vaikystės pomėgį piešti įgyvendinu fotografuodama.

Kiek rimčiau fotografuoju (širdžiai artimiausia tema – gatvės fotografija) vos ketvertą metų, kol kas esu dalyvavusi tik vienoje parodoje „Pažiūrėk, tai mano Lietuva“ (2010 m.). Angelų kalvos parodoje, kuri man antroji, pristatomos nuotraukos darytos vieną žvarbų 2012-ųjų sausio vakarą, kalvoje negailestingai spiginant 30 laipsnių šalčiui. Sniegas vietomis man siekė iki kelių, ir vis dėlto fotografuoti buvo nepaprastai smagu.“

Kęstutis KurieniusFotografuoju pusę savo gyvenimo. Būdamas 13 metų pradėjau nuo mokyklos foto būrelio, paskui sekė Kaune įsikūrusi trimetė Moksleivių fotografijos mokykla prie Lietuvos fotomenininkų sąjungos, vėliaufotografijos technologijos studijos Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje, darbas foto studijojeCiklopas“.

Kaip laisvai samdomas fotografas dirbau ne vienam populiariam žurnalui (sąraše rikiuojasiMoteris“, „Mano namai“, „Tavo vaikas“, „Le’oficel“, „Investuok“ ir kt.), įvairioms įmonėms ir privatiems užsakovams. Žodžiu, komerciniais tikslais be asmeninės kūrybosKelis kartus net bandžiau bėgti nuo fotografijos, bet gyvenimas vėlįdėdavo“ objektyvą į rankas.

kart, 2011 m. vasarą, gaudžiau rytinius spindulius Angelų kalvoje ir besižavėdamas ilsėjausi nuo kasdienės rutinos. Šis „poilsis“ paskatino mane susimąstyti ir pabandyti eiti kūrėjo keliu. Šauni Angelų kalvos idėja labai patraukė, tad norėjosi įprasminti (mano galva) pamatines žmonijos gerąsias vertybes, kurios gyvenime, vis tik, reiškia tiek daug…“

Solėja Karalienė: Esu teisininkė, ieškanti detalių visumoje ir visumos detalėje. Fotografavimas laisvalaikiu man yra galimybė kaskart laimingai sušukti: „Sustok akimirka žavinga!“…

Angelų kalva, simbolizuojanti dorinių vertybių vienį, leido pažinti prakalbintą medįIr ne tik. Jaučiu šiai erdvei artumą, nes čia visų maldų klauso mano tėvų funduotas Meilės angelas.“

Nuotraukų paroda „Po angelu sparnu“ gali apsilankyti ir Tavo mieste ar miestelyje, kurios atidarymą galėtume įprasminti knygos „Angelų kalva“ pristatymu.

Dėl detalesnės informacijos kreipkis čia.