Angelų kalva

Angelu kalva: foto Kestucio Kurieniaus

Tai netoli Trakų miesto pilietinės iniciatyvos dėka (iniciatorės – Dominyka Dubauskaitė Semionovė ir Lolita Piličiauskaitė Navickienė) gimęs tęstinis projektas, kuriuo siekiame kurti plačios visuomenės reikmėms skirtą dvasingumo puoselėjimo vietą.

Kuo Angelų kalva nepaprasta? Nuo jos gali išvysti didingiausius Trakų miesto statinius – Trakų pilį, Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčią ir Švč. Dievo Motinos Gimimo cerkvę. Žvelgiant iš paukščio skrydžio į Galvės ežeryną, jis primena sparnus išskleidusį angelą: Galvės, Bernardinų-Lukos ir Totoriškių ežerai sudaro angelo kūną ir kojas, Skaisčio ir Akmenos ežerai – išskleistus sparnus, o Angelų kalva atsiduria angelo galvos vietoje!

Ši 2009 metais Lietuvos Tūkstantmečiui ir Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčios 600 metų jubiliejams įprasminti įkurta sakrali erdvė puoselėjama dosnių žmonių gerumu, puošiant ją didingomis ąžuolinėmis angelų skulptūromis, sukurtomis žymiausių Lietuvos medžio drožėjų. Čia kiekvienas atvykęs gali dvasingai leisti laisvalaikį, patikėti angelams savo maldas, tuoktis ar, suderinus su Angelų kalvą prižiūrinčia jungtine kaimų bendruomene „Užugiriai“, rengti meninius ar edukacinius projektus.

Ir Tu gali tapti Angelų kalvos kūrėju! Kaip? Susitelkusios šeimos, bendraminčiai, kolegos, bendruomenės nariai ar pavieniai asmenys dovanoja Angelų kalvai ąžuolines, asmenines intencijas atliepiančias angelų skulptūras, kad kiti atsirastų ten, kur maldos yra girdimos… Prisijunk! Juk taip Pasaulyje taps daugiau visus vienijančio gerumo! Kaip atrodytų Tavo angelas, gali sužinoti čia .